Tipy na výlet

Ve Velkých Pavlovicích a okolí je možné navštívit spoustu zajímavých míst. Informace, které Vám mohou pomoci s výběrem stravovacího zařízení, půjčení kol a jiných služeb naleznete na stránkách města.

Turistický areál Nadzahrady s rozhlednou Slunečná

Rozhledna SlunečnáNovodobou dominantou našeho města je rozhledna Slunečná. Od roku 2009 nabízí turistům možnost rozhlédnout se po našem malebném kraji. Pohled na zelené vinice, okolní vesničky, Pálavu a kopce Karpat potěší každé oko. Rozhlednu naleznete snadno, je vidět snad z každého místa ve městě. Cestou k ní můžete mezi vinohrady potkat třeba i Svatého Urbana - patrona vinařů. Odměnou za výšlap bude sklenka dobrého vína od místních vinařů, kterou nabízí ukázkový vinný sklep v areálu Slunečné. Hlad a žízeň zaženete v obchůdku s občerstvením a drobnými suvenýry.

Sportovní vyžití

Pro naše nejmenší je ve městě několik dětských hřišť. V horkém létě se každý rád osvěží nejen sklenkou vína, ale i koupáním v bazénu v Hustopečích nebo sousedních Němčičkách. Zde se také můžete svézt na bobové dráze nebo v zimě lyžovat. Fandy tenisu určitě poštěší místní kurty vedle fotbalového stadionu Slavoj. Milovníci koní si rádi sjednají vyjížďku nebo jízdu v kočáre. Další lákavou nabídkou je spojit sport s gurmánstvím a podniknout cyklovýlet po vinných sklepech - tyto akce se u nás pořádají nejednou v roce, takže Vás rádi uvidíme.

Krojované hody a slavnost vinobraní

HodyMezi nejvýznamnější kulturní a společenské akce patří srpnové krojované hody a zářijové Velkopavlovické vinobraní. Stárci v naší obci hodují téměř týden, tak se pojďte bavit s nimi: ve čtvrtek před hody se přiveze mája, která se v pátek na sóle za Sokolovnou postaví jako symbol hodů. V hodovní neděli zve chasa i s muzikou celé město dům od domu. Odpoledne se jde průvodem od stárky na na sólo, kde se tančí a zpívá do ranních hodin. Hodovní zábava takto pokračuje ještě v pondělí a úterý. Ale pozor, to není vše, krojovaní mají další sobotu hodky a po nich se za 14 dní koná dvoudenní slavnost vinobraní. Velkopavlovičtí stárci a stárky si s Vámi jistě rádi zatančí, případně Vám i zavdají sklenku vína, tak si tyto události nenechte ujít!

Lednicko-valtický areál

Zámek LedniceLednicko-valtický areál je krajinný celek, který byl zapsán v roce 1996 do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast byla v průběhu 18. a 19. století zformována knížecím rodem Lichtenštejnů do podoby přírodního parku. V okolí měst Lednice a Valtice, v kterých můžete navštívit zámky, a obce Hlohovec lze obdivovat různé stavby:

 • Kolonáda na Reistně
 • Belvedér
 • Dianin chrám
 • Kaple sv. Huberta
 • Hraniční zámeček
 • Tři Grácie
 • Rybniční zámeček
 • Nový dvůr
 • Apollónův chrám
 • Lovecký zámeček
 • Janův hrad
 • Minaret
 • Obelisk
 • Pohansko
 • Zámeček Lány

Pálava a Mušovská jezera

Pavlovské vrchyPavlovské vrchy (nebo-li pro místní zkráceně Pálava) jsou vápencovým útvarem, který se táhne od obce Pavlov dvacet kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem. Díky zachovalosti původní krajiny se v oblasti vyskytuje spousta mnohdy velmi vzácných živočichů a rostlin. Díky tomu jsou vrchy součástí CHKO Pálava. Po výšlapu na vrchol Pálavy se naskytne nezapomenutelný zážitek - celé okolí je jako na dlani, vesnice se stávají malinkými vesničkami a celý pocit umocňuje obrovská vodní plocha Mušovských jezer! A když už jsme nahoře, tak proč spěchat zase dolů. Můžeme prozkoumat tajemné zříceniny hrad Děvín a Sirotčí hrádek...

Pozvánky

Májové otevřené sklepy 2019

Májové otevřené sklepy 2019

Víno v oranžovém 2019

Víno v oranžovém 2019

Svatomartinské otevřené sklepy 2019

Svatomartinské otevřené sklepy 2019
poslední mesíc březen 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Návštěvnost

Dnes1
Včera13
Týden92
Měsíc354
Celé období35283