Tipy na výlet

Ve Velkých Pavlovicích a okolí je možné navštívit spoustu zajímavých míst. Informace, které Vám mohou pomoci s výběrem stravovacího zařízení, půjčení kol a jiných služeb naleznete na stránkách města.

Turistický areál Nadzahrady s rozhlednou Slunečná

Rozhledna SlunečnáNovodobou dominantou našeho města je rozhledna Slunečná. Od roku 2009 nabízí turistům možnost rozhlédnout se po našem malebném kraji. Pohled na zelené vinice, okolní vesničky, Pálavu a kopce Karpat potěší každé oko. Rozhlednu naleznete snadno, je vidět snad z každého místa ve městě. Cestou k ní můžete mezi vinohrady potkat třeba i Svatého Urbana - patrona vinařů. Odměnou za výšlap bude sklenka dobrého vína od místních vinařů, kterou nabízí ukázkový vinný sklep v areálu Slunečné. Hlad a žízeň zaženete v obchůdku s občerstvením a drobnými suvenýry.

Sportovní vyžití

Pro naše nejmenší je ve městě několik dětských hřišť. V horkém létě se každý rád osvěží nejen sklenkou vína, ale i koupáním v bazénu v Hustopečích nebo sousedních Němčičkách. Zde se také můžete svézt na bobové dráze nebo v zimě lyžovat. Fandy tenisu určitě poštěší místní kurty vedle fotbalového stadionu Slavoj. Milovníci koní si rádi sjednají vyjížďku nebo jízdu v kočáre. Další lákavou nabídkou je spojit sport s gurmánstvím a podniknout cyklovýlet po vinných sklepech - tyto akce se u nás pořádají nejednou v roce, takže Vás rádi uvidíme.

Krojované hody a slavnost vinobraní

HodyMezi nejvýznamnější kulturní a společenské akce patří srpnové krojované hody a zářijové Velkopavlovické vinobraní. Stárci v naší obci hodují téměř týden, tak se pojďte bavit s nimi: ve čtvrtek před hody se přiveze mája, která se v pátek na sóle za Sokolovnou postaví jako symbol hodů. V hodovní neděli zve chasa i s muzikou celé město dům od domu. Odpoledne se jde průvodem od stárky na na sólo, kde se tančí a zpívá do ranních hodin. Hodovní zábava takto pokračuje ještě v pondělí a úterý. Ale pozor, to není vše, krojovaní mají další sobotu hodky a po nich se za 14 dní koná dvoudenní slavnost vinobraní. Velkopavlovičtí stárci a stárky si s Vámi jistě rádi zatančí, případně Vám i zavdají sklenku vína, tak si tyto události nenechte ujít!

Lednicko-valtický areál

Zámek LedniceLednicko-valtický areál je krajinný celek, který byl zapsán v roce 1996 do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast byla v průběhu 18. a 19. století zformována knížecím rodem Lichtenštejnů do podoby přírodního parku. V okolí měst Lednice a Valtice, v kterých můžete navštívit zámky, a obce Hlohovec lze obdivovat různé stavby:

 • Kolonáda na Reistně
 • Belvedér
 • Dianin chrám
 • Kaple sv. Huberta
 • Hraniční zámeček
 • Tři Grácie
 • Rybniční zámeček
 • Nový dvůr
 • Apollónův chrám
 • Lovecký zámeček
 • Janův hrad
 • Minaret
 • Obelisk
 • Pohansko
 • Zámeček Lány

Pálava a Mušovská jezera

Pavlovské vrchyPavlovské vrchy (nebo-li pro místní zkráceně Pálava) jsou vápencovým útvarem, který se táhne od obce Pavlov dvacet kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem. Díky zachovalosti původní krajiny se v oblasti vyskytuje spousta mnohdy velmi vzácných živočichů a rostlin. Díky tomu jsou vrchy součástí CHKO Pálava. Po výšlapu na vrchol Pálavy se naskytne nezapomenutelný zážitek - celé okolí je jako na dlani, vesnice se stávají malinkými vesničkami a celý pocit umocňuje obrovská vodní plocha Mušovských jezer! A když už jsme nahoře, tak proč spěchat zase dolů. Můžeme prozkoumat tajemné zříceniny hrad Děvín a Sirotčí hrádek...

Pozvánky

Noční otevřené sklepy aneb Víno v oranžovém 2024

Noční otevřené sklepy aneb Víno v oranžovém 6.7.2024

Letní otevřené sklepy v našem vinařství 2024
= vinařská pohotovost u nás ve sklepě:

10.7.-11.7.2024
17.7.-18.7.2024
29.7.–30.7.2024
7.8.–8.8.2024
14.8.–15.8.2024
26.8.–27.8.2024
Letní otevřené sklepy 2024

Návštěvnost

Dnes6
Včera41
Týden6
Měsíc346
Celé období67836